Hemen Ara : 444 95 97 | 444 9 LZR

Tıbbi Lazer Epilasyon

Tıbbi Lazer Epilasyon, diğer foto epilasyon cihazlarından farklı olarak Alexandrite, Diode ve NdYag lazer cihazları ile üretilen lazer ışınlarının, çeşitli dalga boylarında ve melanin pigmentleri vasıtası ile kıl foliküllerini tahrip etmesi ile yapılan epilasyon çeşididir.

Melanin insan vücudunda çeşitli hücrelerde bulunan renk pigmentleridir. Ten rengimizi ve kıl rengimizi de belirleyen melanin pigmentleridir. Melanin pigmenleri 2’ye ayrılır;

  • Ömelanin : Siyah ve Kahverengi renklidir.
  • Feomelanin : Sarı ve Kızıl renklidir.

Lazer epilasyon ankara cihazı tarafından üretilen lazer ışınları ciltte bulunan Ömelanin pigmentleri üzerinde daha çok etkiye sahiptir. Açık renk ten ve Siyah renk kıl, maksimum etki için aranan özellikler olsa da, koyu renk tenli kişiler üzerinde de uygulanabilen teknolojiler geliştirilmiştir.

Tıbbi Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Yoğun olarak 3 çeşit tıbbi lazer epilasyon teknolojisi kullanılır. Bunlar;

IPL Tıbbi Lazer Epilasyon mudur?

IPL epilasyon cihazları Tıbbi Lazer değildir. Çünkü, IPL bir lazer değil Foto Epilason yöntemidir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Tıpta, hamileler üzerinde bilinen bir yan etkisi olmasa da hamile bayanlara uygulanmaz. Açık cilt yarası olan bölgeye ve cilt yanık reaksiyonu devam eden kişilere uygulanmaz.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon için belirli bir seans aralığı olmamakla birlikte kişinin metabolizmasına bağlı olarak bayanlarda genellikle 4-8 seans, erkeklerde ise genellikle 8-12 seans sürmektedir. Bu sürenin çok uzadığı durumlarda, doktor muayenesi ve gerekli testler yapılarak vücudun kıl üretmesine neden olan bir sağlık problemi olup olmadığına bakılmalıdır.

IPL Lazer midir?

IPL teknolojisi yoğunlaştırılmış ışık atımı anlamına gelir ve bir lazer epilasyon teknolojisi değildir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları çalışılacak olan bölgeye, çalışılacak cihazı belirleyen kıl ve cilt tipine, çalışılacak bölgenin alan büyüklüğüne bağlı olarak ankarada lazer epilasyon fiyatları farklılık gösterir. Lazer epilasyon ankara da fiyat öğrenmek için, ön muayene (çoğu klinik ve hastanede ücretsizdir) olmanız gerekmektedir.

Top