Hemen Ara : 444 95 97 | 444 9 LZR

Lazer Epilasyon Kızılay Ankara

Lazer Epilasyon Kızılay Ankara lazer cihazları ile üretilen lazer ışınlarının, çeşitli dalga boylarında ve melanin pigmentleri vasıtası ile kıl foliküllerini tahrip etmesi ile yapılan epilasyon çeşididir. 1997 yılından bu yana hastane ve kliniklerde güvenle kullanılmaya başlanmıştır ve FDA tarafından “Kalıcı Epilasyon Metodu” olarak kabul edilmiş ve onaylanmıştır.

Melanin insan vücudunda çeşitli hücrelerde bulunan renk pigmentleridir. Ten rengimizi ve kıl rengimizi de belirleyen melanin pigmentleridir. Melanin pigmenleri 2’ye ayrılır;

  • Ömelanin : Siyah ve Kahverengi renklidir.
  • Feomelanin : Sarı ve Kızıl renklidir.

Lazer epilasyon ankara cihazı tarafından üretilen lazer ışınları ciltte bulunan Ömelanin pigmentleri üzerinde daha çok etkiye sahiptir. Açık renk ten ve Siyah renk kıl, maksimum etki için aranan özellikler olsa da, koyu renk tenli kişiler üzerinde de uygulanabilen teknolojiler geliştirilmiştir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Yoğun olarak 3 çeşit lazer epilasyon teknolojisi kullanılır. Bunlar;

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Tıpta, hamileler üzerinde bilinen bir yan etkisi olmasa da hamile bayanlara uygulanmaz. Açık cilt yarası olan bölgeye ve cilt yanık reaksiyonu devam eden kişilere uygulanmaz.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon için belirli bir seans aralığı olmamakla birlikte kişinin metabolizmasına bağlı olarak bayanlarda genellikle 4-8 seans, erkeklerde ise genellikle 8-12 seans sürmektedir. Bu sürenin çok uzadığı durumlarda, doktor muayenesi ve gerekli testler yapılarak vücudun kıl üretmesine neden olan bir sağlık problemi olup olmadığına bakılmalıdır.

IPL Lazer midir?

IPL teknolojisi yoğunlaştırılmış ışık atımı anlamına gelir ve bir lazer epilasyon teknolojisi değildir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları çalışılacak olan bölgeye, çalışılacak cihazı belirleyen kıl ve cilt tipine, çalışılacak bölgenin alan büyüklüğüne bağlı olarak ankarada lazer epilasyon fiyatları farklılık gösterir. Lazer epilasyon ankara da fiyat öğrenmek için, ön muayene (çoğu klinik ve hastanede ücretsizdir) olmanız gerekmektedir.

Top